IconIcon
Zapisz się »

KONFERENCJA

Biorę udział w warsztatach
Image

płatne WARSZTATY - liczba miejsc ograniczona

BEZPŁATNIE

DYREKTORZY SZKÓŁ 2024

Image

ONLINE

20.02.2024 r

  • Odchudzanie podstawy programowej
  • Status prawny dyrektora szkoły

start godz. 9:00

Do wydarzenia pozostało:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

O konferencji

Zapisując się na bezpłatną Konferencję dla Dyrektorów Szkół zyskasz cenną merytoryczną wiedzę przekazaną przez cenionych w branży ekspertów! Panele dyskusyjne poprowadzi specjalista prawa oświatowego Michał Kowalski.


Konferencję rozpocznie panel pod tytułem „Odchudzanie podstawy programowej – czy jest to zasadne, w jaki sposób powinno być wykonane”, po którym odbędzie się wykład „Czy warto skorzystać z wcześniejszej emerytury lub świadczenia kompensacyjnego? Kilka słów o systemie emerytalnym nauczycieli”.


W drugim panelu wysłuchamy dyskusji na temat: „Status prawny dyrektora szkoły – czy dyrektor powinien mieć większą autonomię względem organu prowadzącego lub kuratorium, czy należałoby poszerzyć jego uprawnienia”. Program zamknie wykład „Nauczyciel w mediach społecznościowych. Jak postępować zgodnie z etyką i powagą zawodu”.


Biorąc udział w bezpłatnej Konferencji dla Dyrektorów Szkół poznasz opinie branżowych autorytetów na zagadnienia, które są obecnie najczęściej dyskutowanymi w oświacie. Zapisz się już dzisiaj!

Zapisz się

Korzyści

EKSPERCKA WIEDZA

CERTYFIKAT

RETRANSMISJA

IconIconIcon

otrzymasz imienny certyfikat uczestnictwa

obejrzyj w dowolnym miejscu

i czasie do 7 dni po wydarzeniu pod tym samym linkiem

gwarancja wiedzy zgodnej

z aktualnymi przepisami prawa

MATERIAŁY POKONFERENCYJNE

Icon

wybrane prezentacje do pobrania

Program

10:00-10:15

WYKŁAD - Nauczyciel w mediach społecznościowych. Jak postępować zgodnie z etyką i powagą zawodu?

10:15-11:15

PRZERWA

WYKŁAD - Wspieranie kompetencji u dzieci wielojęzycznych przez nauczycieli (podstawy prawne, metodologia)

11:15-11:30

12:30-12:45

PRZERWA

12:45-13:45

PRZERWA

11:30-12:30

PANEL DYSKUSYJNY - Status prawny dyrektora szkoły – czy dyrektor powinien mieć większą autonomię względem organu prowadzącego lub kuratorium, czy należałoby poszerzyć jego uprawnienia?

*organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie

PANEL DYSKUSYJNY - Odchudzanie podstawy programowej – czy jest to zasadne, w jaki sposób powinno być wykonane?

9:00-10:00

Mariusz Domański

Szymon Wandzel

Marek Grzywna

Marek Grzywna

Szymon Wandzel

Franciszek Wyrwa

Stanisław Szelewa

Stanisław Faber

Roman Lorens

Franciszek Wyrwa

Michał Kowalski

Michał Kowalski

Dominika Jaskólska

Dorota Dębosz-Zalewska

13:45-14:00

PRZERWA

WYKŁAD - Szkoła wciągnięta w konflikt rodziców - analiza przypadków i zbiór dobrych praktyk w postępowaniach

14:00-15:00

Eksperci

Radca prawny, redaktor Portalu Oświatowego. Specjalista z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawa oświatowego.

Radca prawny, redaktor Portalu Oświatowego

Michał Kowalski

Nauczyciel dyplomowany z 27-letnim stażem pracy pedagogicznej

Mariusz Domański

Dyrektor II LO im. A. Mickiewicza w Słupsku, nauczyciel dyplomowany z 27-letnim stażem pracy pedagogicznej. Absolwent studiów podyplomowych: Ewaluacja w edukacji oraz Zarządzanie zasobami ludzkimi. Ukończył Pomorską Akademię Liderów Edukacji 2020. Od 2018 roku Ekspert Microsoft Innovative Educator. Trener w programie „Aktywna Edukacja” organizowanym przez CEO oraz ORE.Prelegent na Konferencji Microsoft i Polskiego Towarzystwa Informatycznego „Nowoczesne technologie cyfrowe w edukacji” oraz na 20 konferencji „Miasta w Internecie”. Cyklicznie publikuje w „Informatorze Oświatowym” oraz „Edukacja i Dialog”. Mimo wielu zadań zawodowych poświęca czas na pracę społeczną, między innymi jest Prezesem Stowarzyszenia Szkół Innowacyjnych Województwa Pomorskiego, przewodniczącym Rady Dyrektorów Szkół Średnich przy AP w Słupsku, wiceprzewodniczącym Stowarzyszenia Absolwentów i Pracowników Akademii Pomorskiej, członkiem zwyczajnym Ogólnopolskiego Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty, członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Dwujęzyczności „Bilinguis”. Zaproszony do grupy eksperckiej z ramienia Urzędu Miasta Słupska do prac nad studiami podyplomowymi dla dyrektorów „Edukacja Nowej Generacji”

Nauczyciel informatyki i biologii w Szkole Podstawowej nr 23 oraz dyrektor Szkół Policealnych TEB Edukacja w Toruniu. Zdobywca 2go miejsca (Wyróżnienie) w konkursie Nauczyciel Roku 2022, Zwycięzca etapu globalnego AI Impact Shapers 2021, Global Edu Leader 2021. Wykładowca MBA w Szkole Głównej Krajowej, trener, Superbelfer RP, MIE Expert, Laureat Listy 100 2020 SPRUC oraz twórca wielu inicjatyw edukacyjnych.

Nauczyciel informatyki i biologii/dyrektor Szkół Policealnych TEB Edukacja w Toruniu

Marek Grzywna

Absolwent Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego w Przemyślu. Dyrektor i nauczyciel w Liceum Ogólnokształcącym „Edukacja”. Wykładowca akademicki. Prezes Fundacji Laetare. Specjalista ds. depresji u dzieci i młodzieży. Prowadzący wielu szkoleń i kursów o tematyce psychologicznej, szczególnie w zakresie depresji u dzieci i młodzieży, samookaleczeń i samobójstw. Specjalizuje się w dziedzinie mariologii i na tej drodze stara się o tytuł doktora.

Wykładowca akademicki. Prezes Fundacji Laetare.

Szymon Wandzel

Ekspert w zakresie prawa oświatowego, autor wielu ekspertyz i opracowan dotyczących optymalizacji i racjonalizacji finansowania zadań oświatowych w jednostkach samorządu terytorialnego; inicjator i organizator trzech Śląskich Kongresów Oświaty w latach 2013-2015, konferencji szkoleniowych dla dyrektorów, nauczycieli i samorządowców; Śląski Kurator Oświaty (2008-2016), naczelnik Wydziału Edukacji w Jastrzębiu-Zdrój(2020-22), dyrektor szkoły, trener egzaminatorów i autor zadań maturalnych CKE.

Ukończył studia podyplomowe: zarządzanie oświatą; technologia informacyjna; informatyka; komputerowe wspomaganie prac inżynierskich; ewaluacja pedagogiczna. Sekretarz UMiG w Margoninie, Radny Rady Powiatu w Chodzieży, Ekspert ORE ds. rozwoju oświaty samorządowej. Posiada certyfikat - ewaluator placówek edukacyjnych. Były dyrektor zespołu szkół ponadgimnazjalnych (20 lat na stanowisku dyrektora szkoły i nauczyciela przedmiotów informatycznych). Autor tekstów naukowych poświęconych: europejskim systemom oświatowym, ekonomice i organizacji oświaty, efektywności kształcenia. Autor publikacji dotyczących zarządzania oświatą, publikowanych w Ośrodku Rozwoju Oświaty w Warszawie oraz gminnych strategii rozwoju oświaty.

Sekretarz UMiG w Margoninie, Radny Rady Powiatu w Chodzieży

Ekspert w zakresie prawa oświatowego

Stanisław Faber

Franciszek Wyrwa

Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli, konsultant ds. organizacji i zarządzania oświatą, lider i koordynator doskonalenia zawodowego nauczycieli i kadry kierowniczej szkół, trener i wykładowca, specjalista prawa oświatowego. Ambasador marki MAC Technologie Grupa MAC S.A. oraz ekspert w dziedzinie prawa oświatowego w Wielkopolskim Ośrodku Kształcenia i Studiów Samorządowych w Poznaniu. Certyfikowany trener MANAGEMENT im BILDUNGSSEKTOR” – „TRAIN the TRAINER”, akredytowany Ekspert ©KFE & Akredytowany Trener Instytutu Konsultantów Europejskich. Autor licznych publikacji książkowych i artykułów z zakresu zarządzania oświatą. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z organizacją i zarządzaniem oświatą oraz nowymi technologiami w edukacji.”

Były nauczyciel dyplomowany i dyrektor szkoły - nagrodzony nagrodą MEN i 4-krotnie nagrodą kuratora oświaty, Były radny i przewodniczący rady miejskiej, delegat na sejmik samorządowy województwa, Inicjator, współautor koncepcji i współrealizator projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku” o wartości około 200 mln. zł.Autor oryginalnego systemu finansowania oświaty samorządowej w oparciu o lokalne standardy , artykułów na temat finansów oświaty, kształcenia zawodowego i edukacji specjalnej w „Dyrektorze Szkoły” i „Wspólnocie”, współpracownik ORE i MEN - autor i współautor raportów z zakresu zarządzania oświatą, edukacji specjalnej , finansów i edukacji zawodowej . Były dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania w Starostwie w Świdnicy z 20-letnim stażem. Autor książki „Jak zarządzać nieruchomością szkolną”.

Były nauczyciel dyplomowany i dyrektor szkoły

Ekspert ds. awansu zawodowego

Roman Lorens

Stanisław Szelewa

Od kilkunastu lat jest związana z szeroko pojętą edukacją dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest dyplomowaną nauczycielką, wykładowcą akademickim, szkoleniowcem, trenerem umiejętności społecznych. Absolwentka studiów z dziedzin: historii, edukacji obywatelskiej i wychowania do życia w rodzinie oraz zarządzania oświatą. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w szkołach różnego szczebla, na uczelniach oraz firmach szkoleniowych w Polsce, Czechach i Portugalii. Jest autorką publikacji naukowych i popularnonaukowych.

Wicedyrektorka Szkoły w Chmurze

Dorota Dębosz-Zalewska

Naukowo zajmuje się wspieraniem rozowju kompetencji komunikacyjnych w grupach zróżnicowanych językowo wśród dzieci w wieku przedszkolnym.

Doktorantka językoznawstwa, neurologopeda, pedagog specjalny

mgr Dominika Jaskólska

FAQ

square

Kiedy i gdzie odbywa się konferencja?

20.02.2024 online, nagranie będzie dostępne do obejrzenia przez 7 dni pod tym samym linkiem, który otrzymasz do transmisji w dniu wydarzenia. Jeśli nie otrzymałeś/-aś linku sprawdź skrzynkę SPAM

hide
square

Jak wziąć udział w konferencji?

Wystarczy, że zapiszesz się za pomocą formularza, sprawdź skrzynkę e-mail i potwierdź swój udział, sprawdź SPAM, jeśli wiadomość nie dotrze w ciągu kilku minut, w dniu wydarzenia otrzymasz link do transmisji

hide
square

Czy otrzymam certyfikat uczestnictwa?

Tak, imienny certyfikat uczestnictwa otrzymasz do 3 dni po wydarzeniu drogą mailową, sprawdź SPAM jeśli wiadomość nie jest widoczna

hide

PROGRAM WARSZTATÓW PŁATNYCH

Warsztaty I

11:30 - 12:30

Warsztaty II

13:30 - 14:30

Udział w warsztatach jest płatny.

Liczba miejsc ograniczona!

Weź udział w warsztatach »

Jak chronić dane osobowe w placówce medycznej, ochrona RODO







Kompetencje miękkie menedżera w zmieniającym się otoczeniu



cena 199 zł NETTO
cena 199 zł NETTO
Weź udział »

Udział w warsztatach jest płatny i wynosi 199 zł NETTO!

Zapisz się i weź udział w wybranych warsztatach!
*szczegóły warsztatów - wkrótce

Warsztat I

Warsztat II

12:00 - 13:00

13:15 - 14:15

Jak chronić dane osobowe w placówce medycznej, ochrona RODO

Kompetencje miękkie menedżera w zmieniającym się otoczeniu

Weź udział »
Cena 199 zł
Cena 199 zł

Organizator

Patron medialny

Image Image Image Image

PARTNER MERYTORYCZNY

partner merytoryczny

Sprawy organizacyjne

Kontakt

Monika Dziedziech


Młodszy menedżer produktu ds. konferencji

IconIcon

Nie czekaj, zapisz się już teraz.

Rejestracja

Zapisz się na konferencję i weź udział w prelekcjach doświadczonych ekspertów!

Wiedza i Praktyka sp. z o.o., ul. Łotewska 9A, 03-918 Warszawa,

tel.: (22) 518 29 29, e-mail: cok@wip.pl


Numer NIP: 526-19-92-256, Numer KRS: 0000098264 - Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie

XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Wysokość kapitału zakładowego: 200 000 zł.